Ieškoti

Balansiniai dviračiai ir triratukai – šiltojo sezono pirkinys NR. 1


Kalendorinis pavasaris jau čia, o, žvelgiant į gamtą už lango, akivaizdu, jog ir tikrasis vis aktyviau beldžiasi...Šylant orui, mažieji vis noriau keliauja į lauką ir ilgiau ten užsibūna. Tiesa, jei dažnas suaugęs galėtų tiesiog, gaudydamas gryną orą, medituoti, tai norint vaikus ilgiau užlaikyti lauke, šiems reikia pasiūlyti aktyvios veiklos. Vienas iš puikių variantų – balansiniai dviračiai bei triratukai. Jei jūsų namuose dar nėra šios judėjimo priemonės, pats metas papildyti „ratų“ arsenalą! Trumpai apžvelgsime klausimus, dažnai kylančius tėvams, besirenkantiems šį pirkinį.


Nuo kelių metų vaikas gali važiuoti balansiniu dviračiu?


Klausimas „nuo kada?“ ramybės tėveliams neduoda kalbant įvairiomis temomis. Kaip ir dažnu atveju, primename, jog aklai vaikytis gamintojo nurodytos amžiaus rekomendacijos nebūtina ir netgi negalima. Viskas priklauso tik nuo konkretaus mažylio gebėjimų bei norų.

Teoriškai balansiniai dviračiai rekomenduojami vaikams nuo 2 iki 5 metų, tačiau viskas, kaip minėjome, priklauso nuo kiekvieno mažylio raidos. Vienas prie šios transporto priemonės bus prisirišęs ilgai, o kitam, „paragavus“ balansinio dviračio valdymo „skonio“, norėsis sėstis ant „rimto“ dviračio.
Tiesa, specialistai pažintį su balansiniu dviračiu rekomenduoja kuo anksčiau, vos sulaukus, kai vaikas tvirtai ir savarankiškai vaikščioja, bėgioja. Jei šeimoje yra didesnių vaikų, mažylis, matydamas pavyzdį, greitai „perkąs“ važiavimo techniką ir pradės savarankiškai riedėti. Kai vaikas vienturtis, o ir aplink nėra „ratuotų“ kaimynų, susipažinimui ir veikimo principo suvokimui reikės šiek tiek daugiau laiko. Tačiau, kaip turbūt kasdien įsitikiname, mūsų vaikai yra iš tiesų talentingi! Idealus variantas patiems mažiausiems (maždaug nuo 18 mėnesių amžiaus) – paspiriamas triratukas, kurį, vaikui paaugus, labai paprasta transformuoti į balansinį dviratuką. Pramoga, auganti kartu su vaiku!


Kuo vaiko raidai yra naudingi balansiniai dviračiai?


Įdomia veikla užsiėmęs vaikas – laimingi tėvai. Tačiau balansinių dviračių nauda yra kur kas didesnė nei vien vaikų užimtumas. Ši judėjimo priemonė prisideda prie spartesnio fizinio vaikų vystymosi: mankštinami kojų raumenys, lavinama koordinacija. Važiavimas balansiniu dviratuku taip pat moko orientuotis aplinkoje bei skatina mąstymą ir problemų sprendimą. Juk užduotis pasirinkti saugų greitį, išvengti susidūrimo su kliūtimis bei, galiausiai, vairuoti patį „aparatą“ mažai galvytei duoda užtektinai veiklos! Tačiau viskas, su praktika, greitai „perkandama“ ir netrukus balansinis triratukas tampa ištikimiausiu draugu!