Profesijų žaislai | Little World
top of page

PROFESIJŲ ŽAISLAI

4 priežastys, dėl kurių profesijų žaislai yra naudingi jūsų vaikui.
 

Vaikystė ir žaislai, du žodžiai, neatsiejami vienas nuo kito. Net ir dauguma mūsų, „suaugėlių“, jau sūpuojančių ar vedančių į darželį savo atžalas, nostalgiškai prisimename tą mylimiausią vaikystės žaislą, o gal jaučiame nuoskaudą tam, ko, nors ir labai prašėme, iš tėvelių taip ir negavome. Kaip ir visais atvejais, reikia išlaikyti saiką, tačiau, kalbant apie vaiko raidą bei prasmingą laiko leidimą, žaislai yra reikalingi. Iš pastarųjų gausos šį kartą išskyrėme vieną grupę, tai – profesijų žaislai ar, paprasčiau kalbant, sumažintos ir, estetikos bei funkcionalumo atžvilgiu, vaikų naudojimui pritaikytos mums įprastų buitinių daiktų (virtuviniai darbastaliai, viryklės, įrankių dėžės, kosmetikos staliukai ir kita) kopijos. Kokią naudą šie žaislai atneša jūsų vaikui, o, savaime suprantama, kartu ir jums?

Susipažinimas su aplinka bei gebėjimas naudotis buitiniais daiktais.

Vaikai – itin smalsios mažosios būtybės, su aplinka susipažįstantys ne atsargiai šią stebėdami iš tolo, tačiau aktyviai veikdami. Deja, dauguma buitinių daiktų yra tokie pavojingi, jog leisti šių veikimą išbandyti pačiam vaikui praktiškai, nesaugu net prižiūrint tėvams. Puiki alternatyva – profesijų žaislai, kuriais žaisdamas vaikas supras, kaip šie veikia ir išmoks naudotis, pavyzdžiui, virykle, grąžtu, plaukų džiovintuvu, audimo staklėmis (įdomus dalykėlis net suaugusiems, ar ne?) ar kitais buitiniais daiktais.

Saugus įsitraukimas į bendrą veiklą ir suaugusiųjų elgesio kopijavimas.

Ar pastebėjote, jog geriausiai jūsų vaikas jaučiasi ne tada, kai žaidžia kažkur vienas kamputyje, bet būdamas greta jūsų bei darydamas tą patį, ką darote ir jūs? Dažna mama, matydama, kaip tėvelis, neatsispyręs prašančiam vaiko žvilgsniui, o, dažnu atveju, nuolat garsiai kartojamam reikalavimui, paduoda šiam, pavyzdžiui, atsuktuvą, net sustingsta iš baimės...Vaikiški „buitiniai“ žaislai, pavyzdžiui, įrankiai, leis vaikui, kopijuojančiam tėtį, jaustis svarbiu ir reikšmingu, tuo pačiu nekeliant pavojaus pastarojo saugumui.

Mokymasis spręsti problemas.

Ką daryti su vienu ar kitu „gydytojo“ lagaminėlyje esančiu prietaisu? Kokią paskirtį atlieka tas daikčiukas iš grožio rinkinio, kurį, atrodo, naudoja ir mama, kas rytą sėsdamasi prie veidrodžio? O kas nutiks, jei spustelėsiu mygtuką aparate, kurį vakar mačiau pas tetą parduotuvėje? Tokie ir galybė kitų klausimų sukasi mažylių, žiūrinčių į profesijų žaislus, galvelėse! Aiškindamiesi, kaip vienas ar kitas žaislas veikia, vaikai mokosi spręsti problemas. O tai – itin svarbus įgūdis, pritaikomas visose situacijose tiek ankstyvajame amžiuje, tiek ir įžengus į suaugusiojo gyvenimą.

Savęs ieškojimas.

Gavęs naują žaislą, vaikas, tikėtina, prie jo puls su didžiuliu susidomėjimu, tačiau, „perkandus“, kas kaip veikia, vieni žaislai tiesiog numetami, o prie kitų grįžtama ir grįžtama. Drąsu teigti, jog mergytė, dievinanti „gaminti“ vaikiškoje viryklėje, yra „pasmerkta“ tapti namų šeimininke, o berniukas, nepaleidžiantis iš rankų gaisrinės automobilio – didvyriu gelbėtoju, tačiau profesijų žaidimai yra svarbūs kalbant apie vaiko savęs atradimą bei mėgstamų sričių išryškėjimą. O tėvams, žinant, iš kokios „operos“ žaislai domina, lengviau šiuos išrinkti.

 

Galiausiai, sutikite, ir patiems tėvams įdomu prisijungti prie vaiko, žaidžiančio kokiu nors buitiniu žaisliuku, aktyviai įsijautus į suaugusiųjų gyvenimą. Šiandien prieinama žaislų įvairovė leidžia vaikui savarankiškai ir saugiai tyrinėti aplinką, o mums – džiaugtis galimybe pasirūpinti prasmingu vaiko laiko leidimu ar net savotiškai kompensuoti tai, apie ką patys vaikystėje svajojome.

bottom of page