top of page

BALANSINIAI DVIRAČIAI, TRIRATUKAI

Judejimo priemonės vaikams, tokios kaip balansiniai dviračiai, triratukai ir paspirtukai, yra puikus būdas skatinti vaikų fizinį aktyvumą, lavinti motorinius įgūdžius ir skatinti sveiką gyvenimo būdą.

Nuo kelių metų vaikas gali važiuoti balansiniu dviračiu?

Klausimas „nuo kada?“ ramybės tėveliams neduoda kalbant įvairiomis temomis. Kaip ir dažnu atveju, primename, jog aklai vaikytis gamintojo nurodytos amžiaus rekomendacijos nebūtina ir netgi negalima. Viskas priklauso tik nuo konkretaus mažylio gebėjimų bei norų.

Teoriškai balansiniai dviračiai rekomenduojami vaikams nuo 2 iki 5 metų, tačiau viskas, kaip minėjome, priklauso nuo kiekvieno mažylio raidos. Vienas prie šios transporto priemonės bus prisirišęs ilgai, o kitam, „paragavus“ balansinio dviračio valdymo „skonio“, norėsis sėstis ant „rimto“ dviračio.

Tiesa, specialistai pažintį su balansiniu dviračiu rekomenduoja kuo anksčiau, vos sulaukus, kai vaikas tvirtai ir savarankiškai vaikščioja, bėgioja. Jei šeimoje yra didesnių vaikų, mažylis, matydamas pavyzdį, greitai „perkąs“ važiavimo techniką ir pradės savarankiškai riedėti. Kai vaikas vienturtis, o ir aplink nėra „ratuotų“ kaimynų, susipažinimui ir veikimo principo suvokimui reikės šiek tiek daugiau laiko. Tačiau, kaip turbūt kasdien įsitikiname, mūsų vaikai yra iš tiesų talentingi! Idealus variantas patiems mažiausiems (maždaug nuo 18 mėnesių amžiaus) – paspiriamas triratukas, kurį, vaikui paaugus, labai paprasta transformuoti į balansinį dviratuką. Pramoga, auganti kartu su vaiku!

 

Kuo vaiko raidai yra naudingi balansiniai dviračiai?

Įdomia veikla užsiėmęs vaikas – laimingi tėvai. Tačiau balansinių dviračių nauda yra kur kas didesnė nei vien vaikų užimtumas. Ši judėjimo priemonė prisideda prie spartesnio fizinio vaikų vystymosi: mankštinami kojų raumenys, lavinama koordinacija. Važiavimas balansiniu dviratuku taip pat moko orientuotis aplinkoje bei skatina mąstymą ir problemų sprendimą. Juk užduotis pasirinkti saugų greitį, išvengti susidūrimo su kliūtimis bei, galiausiai, vairuoti patį „aparatą“ mažai galvytei duoda užtektinai veiklos! Tačiau viskas, su praktika, greitai „perkandama“ ir netrukus balansinis triratukas tampa ištikimiausiu draugu!

 

Kodėl verta rinktis medinius balansinius dviračius ir triratukus?

Balansiniai dviračiai šiandien yra „ant bangos“, tad pardavėjai, reaguodami į paklausą, siūlo įvairius šių modelius. Vienas iš variantų – medinio rėmo balansiniai dviratukai bei tritatukai. Tai – populiarus pasirinkimas sąmoningų tėvelių tarpe, kuriems svarbu tiek aplinkos puoselėjimo idėjų įgyvendinimas, tiek visapusiškas vaiko saugumas. Jokių kenksmingų medžiagų į aplinką neišskiria ir mūsų siūlomų judėjimo priemonių padangos, kurios yra pagamintos iš biologiškai skaidžių, tačiau puikią amortizaciją užtikrinančių medžiagų.

Reikšmingas faktas, jog medinis balansinių triračių korpusas, lyginant, pavyzdžiui, su aliuminiu, yra kur kas lengvesnis. Šį niuansą, tėvai, priversti tįsti dviratuką vaikui susiradus kitos veiklos,tikrai įvertins. Medininių balansinių dviračių ir triratukų sėdynės yra reguliuojamo aukščio, tad komfortiškai jausis skirtingo ūgio mažieji vairuotojai.

bottom of page